Pages Menu
Categories Menu

jak zrobic fajne wesele

jak zrobic fajne wesele Pomimo faktu, że to nie przystoi z Królową skojarzyć z chłopów znacznie mniej jedzą te same potrawy, jej ciekawość szczyt i kazała jej strażników, aby doprowadzić ją do spróbowania jednego. Zachwycony jej smaku, ona wezwana najbardziej zauważalną piekarz w mieście, Raffaele Esposito, do pałacu królewskiego w celu przygotowania jej wybór?nasza oferta dostępna jest u nas na stronie Płaskie chleby ?. Pochlebia jej życzenie Pizzaiola stworzył kilka odmian, z których jeden reprezentuje zielony, biały i czerwony kolor na włoskiej flagi za pomocą Basil, mozzarella i świeże pomidory. To był królowej ulubionym i na jej cześć, stał się znany jako „Margherita” pizza; pyszna alternatywa dla tradycyjnego tortu i jeden z najbardziej popularnych pizzy dzisiaj. Mówi się, że neapolitański ciasto jest najlepsza pizza będzie kiedykolwiek zatopić zęby i dziś, Neapol jest znany jako „Pizza Capital of the World”. Być może z tych powodów wynalazek pizzy jest przypisana do Włochów, a dokładniej Raffaele Esposito.

Pod koniec 1800 roku, włoski imigranci rozpoczęli ucieczkę do Ameryki; większość z nich przybyła na Ellis Island i osiadł w Nowym Jorku. Przywieźli ze sobą swoją kulturę i pasję do kuchni włoskiej. Pragnęli żywności, które przypominały im o swoim domu i pochodzenie etniczne. W 1897 roku, włoski imigrant, Gennaro Lombardi, znany również jako „ojcem amerykańskiej pizza” otworzył sklep spożywczy na Spring Street, w dzielnicy Little Italy w Nowym Jorku, gdzie sprzedawany pizze. W celu obsługi zwiększonego zapotrzebowania na tej ukochanej pie, w 1905 roku otworzył pierwszy licencjonowany pizzerię w Stanach Zjednoczonych i nie jest zaskoczeniem, nazwał go „Lombardi w”. Ponad sto lat później, nadal można dostać pizzę z Lombardi jest.

Pizza nie faktycznie zyskać szerokie uznanie aż do końca II wojny światowej. Podczas ich placówkę, amerykańscy żołnierze stacjonujący we Włoszech zostały wprowadzone do pizzy oraz w 1945 roku, kiedy wrócili do Stanów, przynieśli ze sobą swoją miłość do tej pysznej tortu i pragnienia, że ??nie zatrzyma.
napisane przez: