Pages Menu
Categories Menu

gdzie zrobic fajne wesele

gdzie zrobic fajne wesele

Ameryki Ulubiona Pie – Krótka historia na cześć Narodowego Pizza Miesiąc

„Narodowy Pizza miesiąc” jest w październiku, ale na pewno nie trzeba czekać do tego czasu, aby oddać hołd tej wspaniałej kreacji. Pizza, często określane jako „tortu”, na pewno nie jest nabyte smaku; jest to miłość od pierwszego ugryzienia. Nic nie mówi, aromatyczne i smaczne zupełnie jak pizza, ale to, co sprawia, że ??tak nie do odparcia i jeden z amerykańskich najbardziej ulubione potrawy? Czy to ciasto, sos lub polewy lub połączenie i równowaga wszystkich trzech? Zadać pizzy Aficionado i będziesz najprawdopodobniej usłyszeć inną odpowiedź. Pizza jest po prostu jednym z tych zmysłowych miłe żywności ludzie są pasjonatami i lubią popisywać się.

gdzie zrobic fajne wesele

Początki pizzy dawna przedmiotem wielu kontrowersji. Odmiany tego skromnego tortu sięgają czasów starożytnych ale nikt nie wie, kto był rzeczywisty wynalazca. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie było to Włosi. Choć nikt nie może zaprzeczyć, Włochów umieścić pizzę na przysłowiowym mapie, według historyków żywności, że roszczenia do sławy rzeczywiście należy do kultur basenu Morza Śródziemnego, którzy stworzyli własne wersje „pizza” przy użyciu okrągłe płaskie chleby z oliwą z oliwek lub sera i różnorodnymi dodatkami, ziół i przypraw.

Włoscy chłopi Neapolu jednak nadano kredyt za wynalezienie pierwszego pizzę z pomidorami. Dopiero na początku, kiedy pomidory zostały dodane do płaskiego chleba, że ??stał się „włoski” i przekształciła się w znanym pie wiemy dzisiaj 18. wieku. Neapol jest również uznawany za posiadające pierwszy na świecie autentyczne pizzeria o nazwie Antica Pizzeria Port’Alba, około 1830 roku, a 176 lat później, to nadal w biznesie. Legenda głosi, że w 1889 roku, podczas trasy koncertowej królestwa, królowa Margherita obserwuje chłopów świętowanie na dużym płaskim chlebem.
napisane przez: